PODSUMOWANIE ROKU DZIAŁALNOŚCI O.D.O

Czas płynie bardzo szybko. Dokładnie 07.11.2015r. mija rok odkąd Ośrodek Diagnostyki Obrazowej (O.D.O) rozpoczął swoją działalność na terenie Szczecinka. O.D.O został utworzony w listopadzie 2014 roku.  

Od początku istnienia ośrodka staraliśmy się o uzyskanie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Niestety w tym czasie nie planowano podpisywać żadnych nowych kontraktów z jednostkami medycznymi. Nowe kontraktowanie planowane jest na drugą połowę 2016 roku. „Trzeba mieć wielkie cele, by nie poddać się przygnębieniu z powodu małych niepowodzeń.”(Noble Charles), dlatego O.D.O kierował pisma do NFZ z prośbą o rozpatrzenie naszej sprawy. Ponadto szczecineckie organizacje samorządowe zbierały podpisy pod petycją wyrażającą poparcie do zawarcia kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na rzecz bezpłatnych badań tomograficznych i rezonansowych w Ośrodku Diagnostyki Obrazowej w Szczecinku. Zebrano niespełna 1800 podpisów, które to zostały następnie przekazane do Narodowego Funduszu Zdrowia. W celu zwiększenia swoich szans na uzyskanie owego kontraktu.

Miniony rok był czasem bogatym w wiele ciekawych wydarzeń. W dniach 7 i 8 maja 2015 w Ośrodku Diagnostyki Obrazowej w Szczecinku odbyły się DNI OTWARTE pod hasłem „ PODRÓŻ DO WNĘTRZA CIAŁA.”, konkurs plastyczny dla dzieci pod tytułem: „Moje zdrowie w moich rękach”. Dnia 09.06.2015r. nasz Ośrodek brał również czynny udział w Sztafecie Zdrowia, poprzez przygotowanie wykładu na temat: „Standardy postępowania diagnostycznego w rozpoznawaniu nowotworów. Najczęstsze objawy towarzyszące chorobom nowotworowym.” Ośrodek angażuje się również  w inne akcje edukacyjne. Na terenie Centrum Rehabilitacji Stwardnienia Rozsianego został wygłoszony wykład na temat
„ Znaczenia badań rezonansu magnetycznego w stwardnieniu rozsianym.”

Chcielibyśmy poinformować Państwa, że od początku istnienia Naszego Ośrodka wykonaliśmy około 1000 badań rezonansu magnetycznego oraz ponad 300 badań tomografii komputerowej. Pomimo braku kontraktu z NFZ każdego miesiąca obserwujemy wzrost liczby pacjentów. Informacja o istnieniu Naszej placówki dociera do coraz większej grupy ludzi pochodzących, nie tylko z naszego miasta i powiatu. Zapotrzebowanie na usługi z zakresu rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej stale rośnie, co związane jest nie tylko ze wzrostem zachorowalności na różnego rodzaju choroby, ale również z faktem zwiększonej świadomości populacji w zakresie ochrony zdrowia i diagnostyki obrazowej wspomagającej proces terapeutyczny.

 

 

Podsumowując rok naszego istnienia pragniemy podziękować wszystkim osobom, które przez ten czas pomagały nam, wspierały dobrym słowem, czynem, które mają wpływ na to, że możemy działać i pomagać innym. Jesteśmy wdzięczni za każdy przejaw życzliwości. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda nam się zrealizować wszystkie zaplanowane cele, wśród, których jest uzyskanie kontraktu z NFZ oraz pomoc jak największej liczbie pacjentów w procesie terapeutycznym, poprzez wykonywanie badań na specjalistycznych aparatach diagnostycznych oraz odpowiedni i dokładny opis.

Partnerzy

Rejestracja

tel.: 94 888 9000

Codziennie w godzinach od 8.00 do 18.00
kontakt@rezonans-szczecinek.pl

© Ośrodek Diagnostyki Obrazowej - Szczecinek